• info@sevgimagazasi.org
  • 0 216 545 84 59

Eğitime Katkı Desteği

 

Siz de bir çocuğumuzun elinden tutarak onun aydınlığa giden  yolculuğuna eşlik etmek ister misiniz?  Eğitim Desteği vermek  isteyen dostlarımız bizi hemen arayınız.
Derneğimizden yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerin maddi  yoksunluk  nedeni ile okula gidemeyen veya her koşulda okumak  için çırpınan  çocuklarına destek vermek adına Eğitime Katkı  Desteği vermeye  devam ediyoruz. Sizler de bir öğrencimize  destek verebilir, onun  aydınlığa yürümesi için elinden tutabilirsiniz.

Biz vereceğiniz eğitim desteği için sizi öğrencinin banka bilgileri ile  buluşturuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla.

EĞİTİME KATKI NASIL YAPABİLİRSİNİZ ?

Amaç ve İşleyiş

Amacımız; Atatürk ilkelerine ve milli değerlere bağlı, çağdaş bir gençliğin toplumumuza kazandırılması için mümkün olduğunca çok sayıda ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaşıp, öğrencilere eğitim desteği sağlamaktır. Bu amaçla Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bünyesinde Eğitime Katkı Desteği komisyonu oluşturulmuştur.

Eğitime Katkı Desteği verilecek Öğrenci Sayısının Belirlenmesi

Eğitime Katkı Desteği verilecek öğrenci sayısı Eğitime Katkı Desteği verecek hayırseverlerin başvuruları ile orantılıdır. Eğitime Katkı Desteği öğrencilerimiz mezun olana kadar banka hesap numaralarına aylık (kesintisiz) olarak aktarılmaktadır.

Eğitime Katkı Desteği Verilecek Öğrencilerin Seçimi

Eğitime Katkı Desteği verilecek öğrencilerimiz titiz incelemeler ve mülakatların ardından
belirlenmektedir. Bütün öğrencilerin ön elemesi Öğrenci Başvuru Formu üzerinden yapılır. Daha sonra belirlenen öğrenciler sözlü mülakat için davet edilir. Aday
seçiminde öğrencinin mali durumu, anne-babasının hayatta olup olmadığı,
öğrenimine engel (sakat ve desteğe muhtaç olması) durumun varlığı gibi kıstaslar Komisyon
üyelerince göz önünde alınarak incelenir. Yapılan değerlendirmeye göre, Eğitime Katkı Desteği verilecek öğrencimiz olmaya hak kazanan öğrencilerden gereken evraklar istenir.

Eğitime Katkı Desteği Verilecek Öğrencilerin Takibi

Eğitime Katkı Desteği verilecek öğrencilerimiz, eğitim öğretim yılı sonunda aldıkları not
çizelgeleri ve öğrenci belgelerinin tarafımıza ulaştırılması ile takip edilir.
Karşılıksız yapılan Eğitime Katkı Desteği verilmesinin koşulu sınıf geçmektir. Sınıf tekrarı var veya (Üniversite öğrencileri için) 2 den fazla dersten kalmış ise öğrencinin durumu Komisyonca incelenip eğitim desteğinin kesilmesi gerçekleştirilir.

Komisyonun Eğitime Katkı Desteği verilecek Öğrenciler ile İlgili Çalışma Prensipleri

Eğitime Katkı Desteği komisyonu öğrencilerimiz ile ilişkilerimizin sağlıklı yürümesi amacıyla sosyal, sanatsal, müzikal ve Sevgi Mağazası içerikli etkinlikler düzenleyebilir. Bu amaçla önceden duyurarak öğrencilerin katılacağı toplantılar düzenlenebilir.

Eğitime Katkı Desteği Müracaatları

Her eğitim döneminde Derneğimizden Eğitime Katkı Desteği almak isteyen öğrencilerin başvuru formunu doldurmaları ve istenen belgeleri ekleyerek geri vermeleri gerekmektedir. Müracaatlar Eylül ayının ilk pazartesi günü başlayacak olup 30 gün devam edecektir.

Öğrenim Durumlarına Göre Öğrencilere Verilecek Eğitim Desteği Tutarı

Eğitim desteği tutarları her yıl yeniden belirlenebilir.

İlkokul ve Orta Okul: 120,00 TL

Lise: 150,00 TL

Üniversite: Sosyal Bilimler (İktisat, hukuk vb.) 200,00 TL

Mühendislik  300,00 TL

Tıp Fakülteleri 400,00 TL

Yüksek Lisans: 400,00 TL

E-Bülten üyeliği için