• info@sevgimagazasi.org
  • 0 216 545 84 59
  • 0530 330 8887

PİL KARDEŞLİĞİ KAMPANYASI

PİL KARDEŞLİĞİ KAMPANYASI

PİL KARDEŞLİĞİ KAMPANYASI

Tarih 2009 Ağustos küçücük bir kız çocuğu annesinin arkasına saklanmış ürkek gözlerle etrafı süzüyor. Seslendim “küçük kız yanıma gelir misin” diye… Dönüp yüzüme bakmadı bile. Bir kez daha… Hiç yüzüme bakmıyor minicik boyu ile diye düşündüm. Annesi “O hiç duymuyor” dedi… Dünya güzeli henüz 4 yaşında bir kız çocuğu hiç duymuyor ve de konuşamıyor. Sadece garip sesler çıkarıyor… Ankara Gazi Üniversitesinde geçirdiği operasyon ile Hilal’e cihaz takılmış, operasyon başarılı geçmiş ancak her 3 günde 3 adet kulak piline gereksinimi var. Var da ailenin bu kulak pillerini alacak maddi geliri yok ne yazık ki… Hemen birkaç kutu pili kendi aramızda topladığımız paralar ile aldık ve teslim ettik.

Ancak hemen bir şeyler yapmalı ve pil akışının sürekliliğini sağlamalı derken imdadımıza Pınar Reyhan yetişti. Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde “PİL KARDEŞLİĞİ” duyurusunu paylaştı. Türkiye genelinde ciddi ses getiren bu duyuru ile piller Derneğimize gelmeye başladı.

Aradan 3 ay geçti ve bir gün Hilal koşarak gelip boynuma sarıldı ve ANNE dedi… İnanamadım Hilal duymaya başlayınca konuşmaya başlamış ve ilk kelimesi anne olmuş… Biz sanki bir mucize yaratmış gibi sevindik ve yaptığımız işin ne kadar doğru olduğuna tanıklık etmenin iç huzurunu yaşadık.

Şimdi Hilal ilkokul 3. Sınıfta okuyor, gevezeliğine diyecek yok.

“PİL KARDEŞLİĞİ” kampanyamız ile şu anda Hilal ile birlikte Eray, Yusuf, Recep, Mehmet Şükrü, Hamza, Serhat, Berke, Burak, Gönül, Serhat, Mukaddes, Meryem, Eren Kağan, Kerem tam 15 çocuğumuz her ay 30'ar adet ihtiyaçları olan kulak pillerini düzenli olarak Derneğimizden alıyorlar.

Her biri ayrı bir değer olan işitme engelli çocuklarımıza destek olmak için ve kulak pillerini temin edebilmek için plastik kapak toplama kampanyamız 2010 yılında başlamış olup halen devam etmektedir.

Sizler de dilerseniz Biyotron Gold marka A- 675 P(Kokler implant için), 675, 13 veya Life A 13 model kulak pillerini Derneğimize bağışlayabilirsiniz.

E-Bülten üyeliği için