• info@sevgimagazasi.org
  • 0 216 545 84 59
  • 0530 330 8887

Acıbadem Dergisi 2014 Aralık

Acıbadem Dergisi 2014 Aralık

Acıbadem Dergisi 2014 Aralık

BURADA HER ŞEY SEVGİYLE

Sevgi Mağazası 800 bin kişiye yardım ulaştırdı.

Tam 13 yıldır, 800 bin ihtiyaç sahibine yardım elini uzatan Sevgi Mağazası clii, din, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan yoksulluğunu belgeleyen herkese kapılarını açıyor. Paranın geçmediği mağazada ihtiyaç sahipleri, üç ayda bir kez kıyafet, mutfak eşyası, ev tekstili, kitap ve oyuncak alabiliyorlar. Fakirlik belgesi ile gelen her ihtiyaç sahibi, Çarşamba ve Cumartesi günleri mağazadaki ürünlere hiçbir bedel ödemeden sahip olabiliyor.

Makbuz karşılığında yardımlarınızı verebilirsiniz.

Yapılan yardımlar, teslim belgesi karşılığında ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor. Her şey kayıt altında olduğu için sistem öyle güzel işliyor ki, hem yardım eden gönüllülerin yaptığı teslimat, hem de ihtiyaç sahiplerine teslim edilen eşyalar detaylı bir şekilde bilgisayara işleniyor. Aynı aile ancak üç ayda bir gelip mağazadan yararlanabiliyor.

Neler yapabilirsiniz?

Evinizde kullanılmayan ancak kullanılabilir eşyaları mağazaya verebilirsiniz. Ancak eşyaların temiz ve kullanılabilir halde olması gerekiyor. Burs verebilirsiniz. Burslar direk öğrencinin hesabına yatırılıyor. Ders verebilirsiniz. Mavi kapak toplayabilirsiniz. Erzak yardımında bulunabilirsiniz. Nakdi yardımda bulunabilirsiniz. Dernekle irtibat kurarak, gereksinim duyulan ihtiyaç malzemelerini öğrenip, kendiniz de ihtiyaç sahiplerine dağıtabilirsiniz.

Mavi kapaklar çok işe yarıyor

Toplanan plastik mavi kapaklar çok ie yarıyor. Kapaklar, akülü sandalye, kulak pili, hasta bezi, emici külot... olarak ihtiyaç sahiplerine dönüyor.

Yapılabilecek yardımlar

Her yaş gurubundan kıyafet, gelinlik, Oyuncak, bisiklet, top vb. Okul kıyafetleri, Ders kitapları, okul çantası, defter, kalem vb kırtasiye malzemeleri, Gençlik romanları, çocuk kitapları, klasikler vb. Ayakkabı, çanta ve takı, Mutfak eşyaları, tal5ak, bardak vb. Ev eşyaları, yatak, perde, masa vb., Bilgisayar, elektrikli ve elektronik eşyalar, tv. Çamaşır makinası. buzdolabı vb.

Sanal Destek verebilirsiniz!

www.sevgimagazasi.org internet sitesinin duyurulmasını sağlamak amacıyla tanıtım amaçlı;

-Link bağlantılarının yaygınlaşmasını sağlayabilirsiniz,

-Dostlarınıza e-mail göndererek bilgilendirebilirsiniz,

-Haber sitelerinde Sevgi Mağazası duyurusunun yapılmasını

sağlayarak da yardımcı olabilir ve bu çalışmalarınızı info@sevgimagazasi.org adresine raporlayarak sanal dost olabilirsiniz.

Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 02.02.2002 tarihinde iş dünyasının seçkin isimlerinden müteveffa Sakıp Sabancı’nın ve Kadıköy Gazetesi imtiyaz sahibi rahmetli Sinan Gülerci’ nin açılışını yaptığı Sevgi Mağazası, daha birinci yılında 9300 kişiye giyim yardımı yaptı, bugün itibari ile bu sayı diğer illere gönderdiği yardımlarla birlikte 800.000 kişiyi aştı: Sevgi Mağazası 2005 yılı Ağustos ayında tüzel kişilik kazandı ve Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Acıbadem Mah. Sarayardı Cad. Ata Sok. Orkide Apt. No: 7/A Acıbadem 02165458459

www.sevgimagazasi.org

E-Bülten üyeliği için