• info@sevgimagazasi.org
  • 0 216 545 84 59

Sevgi Mağazası zengin ve varlıklı ile yoksul ve yoksun insanların paylaşımlarının sağlandığı bir yerdir. Burada din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapılmaz.

Sevgi Mağazasında altın, gümüş ve para geçmez ve yalnızca servet SEVGİ'dir.

İçten gelen ve gönülden geçen yalnızca SEVGİ’dir.

Olan ve olmayan insanlar; eşyalarını, giysilerini, yiyecek ve içeceklerini, dertlerini ve daha nicelerini paylaşırlar, Ancak esas olan “SEVGİ' nin paylaşımıdır.

Veren içten, alan ise gönülden alır; art niyet, çıkar ilişkisi, rant kavgası, aç gözlülük, fırsatçılık, duygu sömürüsü yoktur çünkü herkes kendi vicdanı ile başbaşadır.

Verende, alanda vicdan muhasebesini kendi kendine yapar.

Bu arada veren ile alanı, verilen ile alınanı buluşturan ise yalnızca “GÖNÜLLÜLER" dir ve yine altın, gümüş ve para geçmez ve yalnızca servet SEVGİ’dir.

İşte bu yüzden burası “SEVGİ MAĞAZASI” diye adlandırılır.

 

SEVGİ MAĞAZASI'NDA neler paylaşılır?
 

Öncelikle insanlar “SEVGİ'lerini” paylaşırlar.

Kullanmadığınız eşyalarınız, dolapta duran giymediğiniz giysileriniz, ayakkabılarınız, çantalarınız, çocuğunuzun okul çantası, oyuncakları, giysileri, kullanılabilir durumda olan ve temiz her türlü eşyalarınızı, yalnızca ikinci el eşya ve giysilerinizi değil yeni alınmış sıfır eşya ve giysileri de bağışlayabilirsiniz.

İhracat fazlası olanlar, mevsimi geçtiği için satılmayanlar da olabilir.

Yalnızca eşya ve giysiler değil, yiyecek ve içecekler, çocuklar için süt, mama ve diğer ( kısa sürede bozulmayacak) kuru gıda maddelerini de Mağazamıza bağışlayabilirsiniz.

E-Bülten üyeliği için